Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
estimulo
estimules
estimula
estimulem
estimuleu
estimulen
Imperfet
estimulava
estimulaves
estimulava
estimulÓvem
estimulÓveu
estimulaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
estimulat
estimulat
estimulat
estimulat
estimulat
estimulat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
estimulat
estimulat
estimulat
estimulat
estimulat
estimulat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
estimulÝ
estimulares
estimulÓ
estimulÓrem
estimulÓreu
estimularen
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
estimulat
estimulat
estimulat
estimulat
estimulat
estimulat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
estimular
estimular
estimular
estimular
estimular
estimular
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
estimulat
estimulat
estimulat
estimulat
estimulat
estimulat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
estimularÚ
estimularÓs
estimularÓ
estimularem
estimulareu
estimularan
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
estimulat
estimulat
estimulat
estimulat
estimulat
estimulat
Condicional
estimularia
estimularies
estimularia
estimularÝem
estimularÝeu
estimularien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
estimulat
estimulat
estimulat
estimulat
estimulat
estimulat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
estimuli
estimulis
estimuli
estimulem
estimuleu
estimulin
Imperfet
estimulÚs
estimulessis
estimulÚs
estimulÚssim
estimulÚssiu
estimulessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
estimulat
estimulat
estimulat
estimulat
estimulat
estimulat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
estimulat
estimulat
estimulat
estimulat
estimulat
estimulat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
estimula

estimuli
estimulem
estimuleu
estimulin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
estimulant
Participi
estimulat
estimulada
estimulats
estimulades