Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
estilitzo
estilitzes
estilitza
estilitzem
estilitzeu
estilitzen
Imperfet
estilitzava
estilitzaves
estilitzava
estilitzŕvem
estilitzŕveu
estilitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
estilitzat
estilitzat
estilitzat
estilitzat
estilitzat
estilitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
estilitzat
estilitzat
estilitzat
estilitzat
estilitzat
estilitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
estilitzí
estilitzares
estilitzŕ
estilitzŕrem
estilitzŕreu
estilitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
estilitzat
estilitzat
estilitzat
estilitzat
estilitzat
estilitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
estilitzar
estilitzar
estilitzar
estilitzar
estilitzar
estilitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
estilitzat
estilitzat
estilitzat
estilitzat
estilitzat
estilitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
estilitzaré
estilitzarŕs
estilitzarŕ
estilitzarem
estilitzareu
estilitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
estilitzat
estilitzat
estilitzat
estilitzat
estilitzat
estilitzat
Condicional
estilitzaria
estilitzaries
estilitzaria
estilitzaríem
estilitzaríeu
estilitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
estilitzat
estilitzat
estilitzat
estilitzat
estilitzat
estilitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
estilitzi
estilitzis
estilitzi
estilitzem
estilitzeu
estilitzin
Imperfet
estilitzés
estilitzessis
estilitzés
estilitzéssim
estilitzéssiu
estilitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
estilitzat
estilitzat
estilitzat
estilitzat
estilitzat
estilitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
estilitzat
estilitzat
estilitzat
estilitzat
estilitzat
estilitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
estilitza

estilitzi
estilitzem
estilitzeu
estilitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
estilitzant
Participi
estilitzat
estilitzada
estilitzats
estilitzades