Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
esterilitzo
esterilitzes
esterilitza
esterilitzem
esterilitzeu
esterilitzen
Imperfet
esterilitzava
esterilitzaves
esterilitzava
esterilitzŕvem
esterilitzŕveu
esterilitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
esterilitzat
esterilitzat
esterilitzat
esterilitzat
esterilitzat
esterilitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
esterilitzat
esterilitzat
esterilitzat
esterilitzat
esterilitzat
esterilitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
esterilitzí
esterilitzares
esterilitzŕ
esterilitzŕrem
esterilitzŕreu
esterilitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
esterilitzat
esterilitzat
esterilitzat
esterilitzat
esterilitzat
esterilitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
esterilitzar
esterilitzar
esterilitzar
esterilitzar
esterilitzar
esterilitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
esterilitzat
esterilitzat
esterilitzat
esterilitzat
esterilitzat
esterilitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
esterilitzaré
esterilitzarŕs
esterilitzarŕ
esterilitzarem
esterilitzareu
esterilitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
esterilitzat
esterilitzat
esterilitzat
esterilitzat
esterilitzat
esterilitzat
Condicional
esterilitzaria
esterilitzaries
esterilitzaria
esterilitzaríem
esterilitzaríeu
esterilitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
esterilitzat
esterilitzat
esterilitzat
esterilitzat
esterilitzat
esterilitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
esterilitzi
esterilitzis
esterilitzi
esterilitzem
esterilitzeu
esterilitzin
Imperfet
esterilitzés
esterilitzessis
esterilitzés
esterilitzéssim
esterilitzéssiu
esterilitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
esterilitzat
esterilitzat
esterilitzat
esterilitzat
esterilitzat
esterilitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
esterilitzat
esterilitzat
esterilitzat
esterilitzat
esterilitzat
esterilitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
esterilitza

esterilitzi
esterilitzem
esterilitzeu
esterilitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
esterilitzant
Participi
esterilitzat
esterilitzada
esterilitzats
esterilitzades