Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
estatitzo
estatitzes
estatitza
estatitzem
estatitzeu
estatitzen
Imperfet
estatitzava
estatitzaves
estatitzava
estatitzŕvem
estatitzŕveu
estatitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
estatitzat
estatitzat
estatitzat
estatitzat
estatitzat
estatitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
estatitzat
estatitzat
estatitzat
estatitzat
estatitzat
estatitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
estatitzí
estatitzares
estatitzŕ
estatitzŕrem
estatitzŕreu
estatitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
estatitzat
estatitzat
estatitzat
estatitzat
estatitzat
estatitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
estatitzar
estatitzar
estatitzar
estatitzar
estatitzar
estatitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
estatitzat
estatitzat
estatitzat
estatitzat
estatitzat
estatitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
estatitzaré
estatitzarŕs
estatitzarŕ
estatitzarem
estatitzareu
estatitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
estatitzat
estatitzat
estatitzat
estatitzat
estatitzat
estatitzat
Condicional
estatitzaria
estatitzaries
estatitzaria
estatitzaríem
estatitzaríeu
estatitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
estatitzat
estatitzat
estatitzat
estatitzat
estatitzat
estatitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
estatitzi
estatitzis
estatitzi
estatitzem
estatitzeu
estatitzin
Imperfet
estatitzés
estatitzessis
estatitzés
estatitzéssim
estatitzéssiu
estatitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
estatitzat
estatitzat
estatitzat
estatitzat
estatitzat
estatitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
estatitzat
estatitzat
estatitzat
estatitzat
estatitzat
estatitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
estatitza

estatitzi
estatitzem
estatitzeu
estatitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
estatitzant
Participi
estatitzat
estatitzada
estatitzats
estatitzades