Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
estandarditzo
estandarditzes
estandarditza
estandarditzem
estandarditzeu
estandarditzen
Imperfet
estandarditzava
estandarditzaves
estandarditzava
estandarditzŕvem
estandarditzŕveu
estandarditzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
estandarditzat
estandarditzat
estandarditzat
estandarditzat
estandarditzat
estandarditzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
estandarditzat
estandarditzat
estandarditzat
estandarditzat
estandarditzat
estandarditzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
estandarditzí
estandarditzares
estandarditzŕ
estandarditzŕrem
estandarditzŕreu
estandarditzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
estandarditzat
estandarditzat
estandarditzat
estandarditzat
estandarditzat
estandarditzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
estandarditzar
estandarditzar
estandarditzar
estandarditzar
estandarditzar
estandarditzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
estandarditzat
estandarditzat
estandarditzat
estandarditzat
estandarditzat
estandarditzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
estandarditzaré
estandarditzarŕs
estandarditzarŕ
estandarditzarem
estandarditzareu
estandarditzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
estandarditzat
estandarditzat
estandarditzat
estandarditzat
estandarditzat
estandarditzat
Condicional
estandarditzaria
estandarditzaries
estandarditzaria
estandarditzaríem
estandarditzaríeu
estandarditzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
estandarditzat
estandarditzat
estandarditzat
estandarditzat
estandarditzat
estandarditzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
estandarditzi
estandarditzis
estandarditzi
estandarditzem
estandarditzeu
estandarditzin
Imperfet
estandarditzés
estandarditzessis
estandarditzés
estandarditzéssim
estandarditzéssiu
estandarditzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
estandarditzat
estandarditzat
estandarditzat
estandarditzat
estandarditzat
estandarditzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
estandarditzat
estandarditzat
estandarditzat
estandarditzat
estandarditzat
estandarditzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
estandarditza

estandarditzi
estandarditzem
estandarditzeu
estandarditzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
estandarditzant
Participi
estandarditzat
estandarditzada
estandarditzats
estandarditzades