Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
estabilitzo
estabilitzes
estabilitza
estabilitzem
estabilitzeu
estabilitzen
Imperfet
estabilitzava
estabilitzaves
estabilitzava
estabilitzŕvem
estabilitzŕveu
estabilitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
estabilitzat
estabilitzat
estabilitzat
estabilitzat
estabilitzat
estabilitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
estabilitzat
estabilitzat
estabilitzat
estabilitzat
estabilitzat
estabilitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
estabilitzí
estabilitzares
estabilitzŕ
estabilitzŕrem
estabilitzŕreu
estabilitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
estabilitzat
estabilitzat
estabilitzat
estabilitzat
estabilitzat
estabilitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
estabilitzar
estabilitzar
estabilitzar
estabilitzar
estabilitzar
estabilitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
estabilitzat
estabilitzat
estabilitzat
estabilitzat
estabilitzat
estabilitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
estabilitzaré
estabilitzarŕs
estabilitzarŕ
estabilitzarem
estabilitzareu
estabilitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
estabilitzat
estabilitzat
estabilitzat
estabilitzat
estabilitzat
estabilitzat
Condicional
estabilitzaria
estabilitzaries
estabilitzaria
estabilitzaríem
estabilitzaríeu
estabilitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
estabilitzat
estabilitzat
estabilitzat
estabilitzat
estabilitzat
estabilitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
estabilitzi
estabilitzis
estabilitzi
estabilitzem
estabilitzeu
estabilitzin
Imperfet
estabilitzés
estabilitzessis
estabilitzés
estabilitzéssim
estabilitzéssiu
estabilitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
estabilitzat
estabilitzat
estabilitzat
estabilitzat
estabilitzat
estabilitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
estabilitzat
estabilitzat
estabilitzat
estabilitzat
estabilitzat
estabilitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
estabilitza

estabilitzi
estabilitzem
estabilitzeu
estabilitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
estabilitzant
Participi
estabilitzat
estabilitzada
estabilitzats
estabilitzades