Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
espitllo
espitlles
espitlla
espitllem
espitlleu
espitllen
Imperfet
espitllava
espitllaves
espitllava
espitllÓvem
espitllÓveu
espitllaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
espitllat
espitllat
espitllat
espitllat
espitllat
espitllat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
espitllat
espitllat
espitllat
espitllat
espitllat
espitllat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
espitllÝ
espitllares
espitllÓ
espitllÓrem
espitllÓreu
espitllaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
espitllat
espitllat
espitllat
espitllat
espitllat
espitllat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
espitllar
espitllar
espitllar
espitllar
espitllar
espitllar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
espitllat
espitllat
espitllat
espitllat
espitllat
espitllat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
espitllarÚ
espitllarÓs
espitllarÓ
espitllarem
espitllareu
espitllaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
espitllat
espitllat
espitllat
espitllat
espitllat
espitllat
Condicional
espitllaria
espitllaries
espitllaria
espitllarÝem
espitllarÝeu
espitllarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
espitllat
espitllat
espitllat
espitllat
espitllat
espitllat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
espitlli
espitllis
espitlli
espitllem
espitlleu
espitllin
Imperfet
espitllÚs
espitllessis
espitllÚs
espitllÚssim
espitllÚssiu
espitllessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
espitllat
espitllat
espitllat
espitllat
espitllat
espitllat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
espitllat
espitllat
espitllat
espitllat
espitllat
espitllat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
espitlla

espitlli
espitllem
espitlleu
espitllin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
espitllant
Participi
espitllat
espitllada
espitllats
espitllades