Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
espigolo
espigoles
espigola
espigolem
espigoleu
espigolen
Imperfet
espigolava
espigolaves
espigolava
espigolÓvem
espigolÓveu
espigolaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
espigolat
espigolat
espigolat
espigolat
espigolat
espigolat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
espigolat
espigolat
espigolat
espigolat
espigolat
espigolat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
espigolÝ
espigolares
espigolÓ
espigolÓrem
espigolÓreu
espigolaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
espigolat
espigolat
espigolat
espigolat
espigolat
espigolat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
espigolar
espigolar
espigolar
espigolar
espigolar
espigolar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
espigolat
espigolat
espigolat
espigolat
espigolat
espigolat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
espigolarÚ
espigolarÓs
espigolarÓ
espigolarem
espigolareu
espigolaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
espigolat
espigolat
espigolat
espigolat
espigolat
espigolat
Condicional
espigolaria
espigolaries
espigolaria
espigolarÝem
espigolarÝeu
espigolarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
espigolat
espigolat
espigolat
espigolat
espigolat
espigolat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
espigoli
espigolis
espigoli
espigolem
espigoleu
espigolin
Imperfet
espigolÚs
espigolessis
espigolÚs
espigolÚssim
espigolÚssiu
espigolessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
espigolat
espigolat
espigolat
espigolat
espigolat
espigolat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
espigolat
espigolat
espigolat
espigolat
espigolat
espigolat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
espigola

espigoli
espigolem
espigoleu
espigolin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
espigolant
Participi
espigolat
espigolada
espigolats
espigolades