Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
espifio
espifies
espifia
espifiem
espifieu
espifien
Imperfet
espifiava
espifiaves
espifiava
espifiÓvem
espifiÓveu
espifiaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
espifiat
espifiat
espifiat
espifiat
espifiat
espifiat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
espifiat
espifiat
espifiat
espifiat
espifiat
espifiat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
espifiÝ
espifiares
espifiÓ
espifiÓrem
espifiÓreu
espifiaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
espifiat
espifiat
espifiat
espifiat
espifiat
espifiat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
espifiar
espifiar
espifiar
espifiar
espifiar
espifiar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
espifiat
espifiat
espifiat
espifiat
espifiat
espifiat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
espifiarÚ
espifiarÓs
espifiarÓ
espifiarem
espifiareu
espifiaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
espifiat
espifiat
espifiat
espifiat
espifiat
espifiat
Condicional
espifiaria
espifiaries
espifiaria
espifiarÝem
espifiarÝeu
espifiarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
espifiat
espifiat
espifiat
espifiat
espifiat
espifiat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
espifi´
espifi´s
espifi´
espifiem
espifieu
espifi´n
Imperfet
espifiÚs
espifiessis
espifiÚs
espifiÚssim
espifiÚssiu
espifiessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
espifiat
espifiat
espifiat
espifiat
espifiat
espifiat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
espifiat
espifiat
espifiat
espifiat
espifiat
espifiat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
espifia

espifi´
espifiem
espifieu
espifi´n
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
espifiant
Participi
espifiat
espifiada
espifiats
espifiades