Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
esperito
esperites
esperita
esperitem
esperiteu
esperiten
Imperfet
esperitava
esperitaves
esperitava
esperitÓvem
esperitÓveu
esperitaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
esperitat
esperitat
esperitat
esperitat
esperitat
esperitat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
esperitat
esperitat
esperitat
esperitat
esperitat
esperitat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
esperitÝ
esperitares
esperitÓ
esperitÓrem
esperitÓreu
esperitaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
esperitat
esperitat
esperitat
esperitat
esperitat
esperitat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
esperitar
esperitar
esperitar
esperitar
esperitar
esperitar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
esperitat
esperitat
esperitat
esperitat
esperitat
esperitat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
esperitarÚ
esperitarÓs
esperitarÓ
esperitarem
esperitareu
esperitaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
esperitat
esperitat
esperitat
esperitat
esperitat
esperitat
Condicional
esperitaria
esperitaries
esperitaria
esperitarÝem
esperitarÝeu
esperitarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
esperitat
esperitat
esperitat
esperitat
esperitat
esperitat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
esperiti
esperitis
esperiti
esperitem
esperiteu
esperitin
Imperfet
esperitÚs
esperitessis
esperitÚs
esperitÚssim
esperitÚssiu
esperitessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
esperitat
esperitat
esperitat
esperitat
esperitat
esperitat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
esperitat
esperitat
esperitat
esperitat
esperitat
esperitat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
esperita

esperiti
esperitem
esperiteu
esperitin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
esperitant
Participi
esperitat
esperitada
esperitats
esperitades