Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
especialitzo
especialitzes
especialitza
especialitzem
especialitzeu
especialitzen
Imperfet
especialitzava
especialitzaves
especialitzava
especialitzŕvem
especialitzŕveu
especialitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
especialitzat
especialitzat
especialitzat
especialitzat
especialitzat
especialitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
especialitzat
especialitzat
especialitzat
especialitzat
especialitzat
especialitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
especialitzí
especialitzares
especialitzŕ
especialitzŕrem
especialitzŕreu
especialitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
especialitzat
especialitzat
especialitzat
especialitzat
especialitzat
especialitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
especialitzar
especialitzar
especialitzar
especialitzar
especialitzar
especialitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
especialitzat
especialitzat
especialitzat
especialitzat
especialitzat
especialitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
especialitzaré
especialitzarŕs
especialitzarŕ
especialitzarem
especialitzareu
especialitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
especialitzat
especialitzat
especialitzat
especialitzat
especialitzat
especialitzat
Condicional
especialitzaria
especialitzaries
especialitzaria
especialitzaríem
especialitzaríeu
especialitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
especialitzat
especialitzat
especialitzat
especialitzat
especialitzat
especialitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
especialitzi
especialitzis
especialitzi
especialitzem
especialitzeu
especialitzin
Imperfet
especialitzés
especialitzessis
especialitzés
especialitzéssim
especialitzéssiu
especialitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
especialitzat
especialitzat
especialitzat
especialitzat
especialitzat
especialitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
especialitzat
especialitzat
especialitzat
especialitzat
especialitzat
especialitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
especialitza

especialitzi
especialitzem
especialitzeu
especialitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
especialitzant
Participi
especialitzat
especialitzada
especialitzats
especialitzades