Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
espatllo
espatlles
espatlla
espatllem
espatlleu
espatllen
Imperfet
espatllava
espatllaves
espatllava
espatllÓvem
espatllÓveu
espatllaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
espatllat
espatllat
espatllat
espatllat
espatllat
espatllat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
espatllat
espatllat
espatllat
espatllat
espatllat
espatllat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
espatllÝ
espatllares
espatllÓ
espatllÓrem
espatllÓreu
espatllaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
espatllat
espatllat
espatllat
espatllat
espatllat
espatllat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
espatllar
espatllar
espatllar
espatllar
espatllar
espatllar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
espatllat
espatllat
espatllat
espatllat
espatllat
espatllat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
espatllarÚ
espatllarÓs
espatllarÓ
espatllarem
espatllareu
espatllaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
espatllat
espatllat
espatllat
espatllat
espatllat
espatllat
Condicional
espatllaria
espatllaries
espatllaria
espatllarÝem
espatllarÝeu
espatllarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
espatllat
espatllat
espatllat
espatllat
espatllat
espatllat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
espatlli
espatllis
espatlli
espatllem
espatlleu
espatllin
Imperfet
espatllÚs
espatllessis
espatllÚs
espatllÚssim
espatllÚssiu
espatllessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
espatllat
espatllat
espatllat
espatllat
espatllat
espatllat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
espatllat
espatllat
espatllat
espatllat
espatllat
espatllat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
espatlla

espatlli
espatllem
espatlleu
espatllin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
espatllant
Participi
espatllat
espatllada
espatllats
espatllades