Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
espanyolitzo
espanyolitzes
espanyolitza
espanyolitzem
espanyolitzeu
espanyolitzen
Imperfet
espanyolitzava
espanyolitzaves
espanyolitzava
espanyolitzŕvem
espanyolitzŕveu
espanyolitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
espanyolitzat
espanyolitzat
espanyolitzat
espanyolitzat
espanyolitzat
espanyolitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
espanyolitzat
espanyolitzat
espanyolitzat
espanyolitzat
espanyolitzat
espanyolitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
espanyolitzí
espanyolitzares
espanyolitzŕ
espanyolitzŕrem
espanyolitzŕreu
espanyolitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
espanyolitzat
espanyolitzat
espanyolitzat
espanyolitzat
espanyolitzat
espanyolitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
espanyolitzar
espanyolitzar
espanyolitzar
espanyolitzar
espanyolitzar
espanyolitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
espanyolitzat
espanyolitzat
espanyolitzat
espanyolitzat
espanyolitzat
espanyolitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
espanyolitzaré
espanyolitzarŕs
espanyolitzarŕ
espanyolitzarem
espanyolitzareu
espanyolitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
espanyolitzat
espanyolitzat
espanyolitzat
espanyolitzat
espanyolitzat
espanyolitzat
Condicional
espanyolitzaria
espanyolitzaries
espanyolitzaria
espanyolitzaríem
espanyolitzaríeu
espanyolitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
espanyolitzat
espanyolitzat
espanyolitzat
espanyolitzat
espanyolitzat
espanyolitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
espanyolitzi
espanyolitzis
espanyolitzi
espanyolitzem
espanyolitzeu
espanyolitzin
Imperfet
espanyolitzés
espanyolitzessis
espanyolitzés
espanyolitzéssim
espanyolitzéssiu
espanyolitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
espanyolitzat
espanyolitzat
espanyolitzat
espanyolitzat
espanyolitzat
espanyolitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
espanyolitzat
espanyolitzat
espanyolitzat
espanyolitzat
espanyolitzat
espanyolitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
espanyolitza

espanyolitzi
espanyolitzem
espanyolitzeu
espanyolitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
espanyolitzant
Participi
espanyolitzat
espanyolitzada
espanyolitzats
espanyolitzades