Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
espanyo
espanyes
espanya
espanyem
espanyeu
espanyen
Imperfet
espanyava
espanyaves
espanyava
espanyŕvem
espanyŕveu
espanyaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
espanyat
espanyat
espanyat
espanyat
espanyat
espanyat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
espanyat
espanyat
espanyat
espanyat
espanyat
espanyat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
espanyí
espanyares
espanyŕ
espanyŕrem
espanyŕreu
espanyaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
espanyat
espanyat
espanyat
espanyat
espanyat
espanyat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
espanyar
espanyar
espanyar
espanyar
espanyar
espanyar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
espanyat
espanyat
espanyat
espanyat
espanyat
espanyat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
espanyaré
espanyarŕs
espanyarŕ
espanyarem
espanyareu
espanyaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
espanyat
espanyat
espanyat
espanyat
espanyat
espanyat
Condicional
espanyaria
espanyaries
espanyaria
espanyaríem
espanyaríeu
espanyarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
espanyat
espanyat
espanyat
espanyat
espanyat
espanyat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
espanyi
espanyis
espanyi
espanyem
espanyeu
espanyin
Imperfet
espanyés
espanyessis
espanyés
espanyéssim
espanyéssiu
espanyessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
espanyat
espanyat
espanyat
espanyat
espanyat
espanyat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
espanyat
espanyat
espanyat
espanyat
espanyat
espanyat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
espanya

espanyi
espanyem
espanyeu
espanyin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
espanyant
Participi
espanyat
espanyada
espanyats
espanyades