Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
esmorzo
esmorzes
esmorza
esmorzem
esmorzeu
esmorzen
Imperfet
esmorzava
esmorzaves
esmorzava
esmorzŕvem
esmorzŕveu
esmorzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
esmorzat
esmorzat
esmorzat
esmorzat
esmorzat
esmorzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
esmorzat
esmorzat
esmorzat
esmorzat
esmorzat
esmorzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
esmorzí
esmorzares
esmorzŕ
esmorzŕrem
esmorzŕreu
esmorzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
esmorzat
esmorzat
esmorzat
esmorzat
esmorzat
esmorzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
esmorzar
esmorzar
esmorzar
esmorzar
esmorzar
esmorzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
esmorzat
esmorzat
esmorzat
esmorzat
esmorzat
esmorzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
esmorzaré
esmorzarŕs
esmorzarŕ
esmorzarem
esmorzareu
esmorzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
esmorzat
esmorzat
esmorzat
esmorzat
esmorzat
esmorzat
Condicional
esmorzaria
esmorzaries
esmorzaria
esmorzaríem
esmorzaríeu
esmorzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
esmorzat
esmorzat
esmorzat
esmorzat
esmorzat
esmorzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
esmorzi
esmorzis
esmorzi
esmorzem
esmorzeu
esmorzin
Imperfet
esmorzés
esmorzessis
esmorzés
esmorzéssim
esmorzéssiu
esmorzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
esmorzat
esmorzat
esmorzat
esmorzat
esmorzat
esmorzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
esmorzat
esmorzat
esmorzat
esmorzat
esmorzat
esmorzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
esmorza

esmorzi
esmorzem
esmorzeu
esmorzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
esmorzant
Participi
esmorzat
esmorzada
esmorzats
esmorzades