Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
esmitjo
esmitges
esmitja
esmitgem
esmitgeu
esmitgen
Imperfet
esmitjava
esmitjaves
esmitjava
esmitjŕvem
esmitjŕveu
esmitjaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
esmitjat
esmitjat
esmitjat
esmitjat
esmitjat
esmitjat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
esmitjat
esmitjat
esmitjat
esmitjat
esmitjat
esmitjat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
esmitgí
esmitjares
esmitjŕ
esmitjŕrem
esmitjŕreu
esmitjaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
esmitjat
esmitjat
esmitjat
esmitjat
esmitjat
esmitjat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
esmitjar
esmitjar
esmitjar
esmitjar
esmitjar
esmitjar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
esmitjat
esmitjat
esmitjat
esmitjat
esmitjat
esmitjat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
esmitjaré
esmitjarŕs
esmitjarŕ
esmitjarem
esmitjareu
esmitjaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
esmitjat
esmitjat
esmitjat
esmitjat
esmitjat
esmitjat
Condicional
esmitjaria
esmitjaries
esmitjaria
esmitjaríem
esmitjaríeu
esmitjarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
esmitjat
esmitjat
esmitjat
esmitjat
esmitjat
esmitjat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
esmitgi
esmitgis
esmitgi
esmitgem
esmitgeu
esmitgin
Imperfet
esmitgés
esmitgessis
esmitgés
esmitgéssim
esmitgéssiu
esmitgessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
esmitjat
esmitjat
esmitjat
esmitjat
esmitjat
esmitjat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
esmitjat
esmitjat
esmitjat
esmitjat
esmitjat
esmitjat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
esmitja

esmitgi
esmitgem
esmitgeu
esmitgin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
esmitjant
Participi
esmitjat
esmitjada
esmitjats
esmitjades