Infinitiu

Verbs en català

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
esgrano
esgranes
esgrana
esgranem
esgraneu
esgranen
Imperfet
esgranava
esgranaves
esgranava
esgranàvem
esgranàveu
esgranaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
esgranat
esgranat
esgranat
esgranat
esgranat
esgranat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
esgranat
esgranat
esgranat
esgranat
esgranat
esgranat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
esgraní
esgranares
esgranà
esgranàrem
esgranàreu
esgranaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
esgranat
esgranat
esgranat
esgranat
esgranat
esgranat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
esgranar
esgranar
esgranar
esgranar
esgranar
esgranar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
esgranat
esgranat
esgranat
esgranat
esgranat
esgranat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
esgranaré
esgranaràs
esgranarà
esgranarem
esgranareu
esgranaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
esgranat
esgranat
esgranat
esgranat
esgranat
esgranat
Condicional
esgranaria
esgranaries
esgranaria
esgranaríem
esgranaríeu
esgranarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
esgranat
esgranat
esgranat
esgranat
esgranat
esgranat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
esgrani
esgranis
esgrani
esgranem
esgraneu
esgranin
Imperfet
esgranés
esgranessis
esgranés
esgranéssim
esgranéssiu
esgranessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
esgranat
esgranat
esgranat
esgranat
esgranat
esgranat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
esgranat
esgranat
esgranat
esgranat
esgranat
esgranat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
esgrana

esgrani
esgranem
esgraneu
esgranin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
esgranant
Participi
esgranat
esgranada
esgranats
esgranades