Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
escunšo
escunces
escunša
escuncem
escunceu
escuncen
Imperfet
escunšava
escunšaves
escunšava
escunšÓvem
escunšÓveu
escunšaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
escunšat
escunšat
escunšat
escunšat
escunšat
escunšat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
escunšat
escunšat
escunšat
escunšat
escunšat
escunšat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
escuncÝ
escunšares
escunšÓ
escunšÓrem
escunšÓreu
escunšaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
escunšat
escunšat
escunšat
escunšat
escunšat
escunšat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
escunšar
escunšar
escunšar
escunšar
escunšar
escunšar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
escunšat
escunšat
escunšat
escunšat
escunšat
escunšat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
escunšarÚ
escunšarÓs
escunšarÓ
escunšarem
escunšareu
escunšaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
escunšat
escunšat
escunšat
escunšat
escunšat
escunšat
Condicional
escunšaria
escunšaries
escunšaria
escunšarÝem
escunšarÝeu
escunšarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
escunšat
escunšat
escunšat
escunšat
escunšat
escunšat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
escunci
escuncis
escunci
escuncem
escunceu
escuncin
Imperfet
escuncÚs
escuncessis
escuncÚs
escuncÚssim
escuncÚssiu
escuncessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
escunšat
escunšat
escunšat
escunšat
escunšat
escunšat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
escunšat
escunšat
escunšat
escunšat
escunšat
escunšat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
escunša

escunci
escuncem
escunceu
escuncin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
escunšant
Participi
escunšat
escunšada
escunšats
escunšades