Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
escolaritzo
escolaritzes
escolaritza
escolaritzem
escolaritzeu
escolaritzen
Imperfet
escolaritzava
escolaritzaves
escolaritzava
escolaritzŕvem
escolaritzŕveu
escolaritzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
escolaritzat
escolaritzat
escolaritzat
escolaritzat
escolaritzat
escolaritzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
escolaritzat
escolaritzat
escolaritzat
escolaritzat
escolaritzat
escolaritzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
escolaritzí
escolaritzares
escolaritzŕ
escolaritzŕrem
escolaritzŕreu
escolaritzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
escolaritzat
escolaritzat
escolaritzat
escolaritzat
escolaritzat
escolaritzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
escolaritzar
escolaritzar
escolaritzar
escolaritzar
escolaritzar
escolaritzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
escolaritzat
escolaritzat
escolaritzat
escolaritzat
escolaritzat
escolaritzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
escolaritzaré
escolaritzarŕs
escolaritzarŕ
escolaritzarem
escolaritzareu
escolaritzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
escolaritzat
escolaritzat
escolaritzat
escolaritzat
escolaritzat
escolaritzat
Condicional
escolaritzaria
escolaritzaries
escolaritzaria
escolaritzaríem
escolaritzaríeu
escolaritzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
escolaritzat
escolaritzat
escolaritzat
escolaritzat
escolaritzat
escolaritzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
escolaritzi
escolaritzis
escolaritzi
escolaritzem
escolaritzeu
escolaritzin
Imperfet
escolaritzés
escolaritzessis
escolaritzés
escolaritzéssim
escolaritzéssiu
escolaritzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
escolaritzat
escolaritzat
escolaritzat
escolaritzat
escolaritzat
escolaritzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
escolaritzat
escolaritzat
escolaritzat
escolaritzat
escolaritzat
escolaritzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
escolaritza

escolaritzi
escolaritzem
escolaritzeu
escolaritzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
escolaritzant
Participi
escolaritzat
escolaritzada
escolaritzats
escolaritzades