Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
escintilˇlo
escintilˇles
escintilˇla
escintilˇlem
escintilˇleu
escintilˇlen
Imperfet
escintilˇlava
escintilˇlaves
escintilˇlava
escintilˇlŕvem
escintilˇlŕveu
escintilˇlaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
escintilˇlat
escintilˇlat
escintilˇlat
escintilˇlat
escintilˇlat
escintilˇlat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
escintilˇlat
escintilˇlat
escintilˇlat
escintilˇlat
escintilˇlat
escintilˇlat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
escintilˇlí
escintilˇlares
escintilˇlŕ
escintilˇlŕrem
escintilˇlŕreu
escintilˇlaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
escintilˇlat
escintilˇlat
escintilˇlat
escintilˇlat
escintilˇlat
escintilˇlat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
escintilˇlar
escintilˇlar
escintilˇlar
escintilˇlar
escintilˇlar
escintilˇlar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
escintilˇlat
escintilˇlat
escintilˇlat
escintilˇlat
escintilˇlat
escintilˇlat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
escintilˇlaré
escintilˇlarŕs
escintilˇlarŕ
escintilˇlarem
escintilˇlareu
escintilˇlaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
escintilˇlat
escintilˇlat
escintilˇlat
escintilˇlat
escintilˇlat
escintilˇlat
Condicional
escintilˇlaria
escintilˇlaries
escintilˇlaria
escintilˇlaríem
escintilˇlaríeu
escintilˇlarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
escintilˇlat
escintilˇlat
escintilˇlat
escintilˇlat
escintilˇlat
escintilˇlat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
escintilˇli
escintilˇlis
escintilˇli
escintilˇlem
escintilˇleu
escintilˇlin
Imperfet
escintilˇlés
escintilˇlessis
escintilˇlés
escintilˇléssim
escintilˇléssiu
escintilˇlessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
escintilˇlat
escintilˇlat
escintilˇlat
escintilˇlat
escintilˇlat
escintilˇlat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
escintilˇlat
escintilˇlat
escintilˇlat
escintilˇlat
escintilˇlat
escintilˇlat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
escintilˇla

escintilˇli
escintilˇlem
escintilˇleu
escintilˇlin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
escintilˇlant
Participi
escintilˇlat
escintilˇlada
escintilˇlats
escintilˇlades