Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
esbutzo
esbutzes
esbutza
esbutzem
esbutzeu
esbutzen
Imperfet
esbutzava
esbutzaves
esbutzava
esbutzŕvem
esbutzŕveu
esbutzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
esbutzat
esbutzat
esbutzat
esbutzat
esbutzat
esbutzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
esbutzat
esbutzat
esbutzat
esbutzat
esbutzat
esbutzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
esbutzí
esbutzares
esbutzŕ
esbutzŕrem
esbutzŕreu
esbutzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
esbutzat
esbutzat
esbutzat
esbutzat
esbutzat
esbutzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
esbutzar
esbutzar
esbutzar
esbutzar
esbutzar
esbutzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
esbutzat
esbutzat
esbutzat
esbutzat
esbutzat
esbutzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
esbutzaré
esbutzarŕs
esbutzarŕ
esbutzarem
esbutzareu
esbutzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
esbutzat
esbutzat
esbutzat
esbutzat
esbutzat
esbutzat
Condicional
esbutzaria
esbutzaries
esbutzaria
esbutzaríem
esbutzaríeu
esbutzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
esbutzat
esbutzat
esbutzat
esbutzat
esbutzat
esbutzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
esbutzi
esbutzis
esbutzi
esbutzem
esbutzeu
esbutzin
Imperfet
esbutzés
esbutzessis
esbutzés
esbutzéssim
esbutzéssiu
esbutzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
esbutzat
esbutzat
esbutzat
esbutzat
esbutzat
esbutzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
esbutzat
esbutzat
esbutzat
esbutzat
esbutzat
esbutzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
esbutza

esbutzi
esbutzem
esbutzeu
esbutzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
esbutzant
Participi
esbutzat
esbutzada
esbutzats
esbutzades