Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
esbalšo
esbalces
esbalša
esbalcem
esbalceu
esbalcen
Imperfet
esbalšava
esbalšaves
esbalšava
esbalšÓvem
esbalšÓveu
esbalšaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
esbalšat
esbalšat
esbalšat
esbalšat
esbalšat
esbalšat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
esbalšat
esbalšat
esbalšat
esbalšat
esbalšat
esbalšat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
esbalcÝ
esbalšares
esbalšÓ
esbalšÓrem
esbalšÓreu
esbalšaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
esbalšat
esbalšat
esbalšat
esbalšat
esbalšat
esbalšat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
esbalšar
esbalšar
esbalšar
esbalšar
esbalšar
esbalšar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
esbalšat
esbalšat
esbalšat
esbalšat
esbalšat
esbalšat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
esbalšarÚ
esbalšarÓs
esbalšarÓ
esbalšarem
esbalšareu
esbalšaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
esbalšat
esbalšat
esbalšat
esbalšat
esbalšat
esbalšat
Condicional
esbalšaria
esbalšaries
esbalšaria
esbalšarÝem
esbalšarÝeu
esbalšarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
esbalšat
esbalšat
esbalšat
esbalšat
esbalšat
esbalšat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
esbalci
esbalcis
esbalci
esbalcem
esbalceu
esbalcin
Imperfet
esbalcÚs
esbalcessis
esbalcÚs
esbalcÚssim
esbalcÚssiu
esbalcessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
esbalšat
esbalšat
esbalšat
esbalšat
esbalšat
esbalšat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
esbalšat
esbalšat
esbalšat
esbalšat
esbalšat
esbalšat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
esbalša

esbalci
esbalcem
esbalceu
esbalcin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
esbalšant
Participi
esbalšat
esbalšada
esbalšats
esbalšades