Infinitiu

Verbs en català

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
equipo
equipes
equipa
equipem
equipeu
equipen
Imperfet
equipava
equipaves
equipava
equipàvem
equipàveu
equipaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
equipat
equipat
equipat
equipat
equipat
equipat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
equipat
equipat
equipat
equipat
equipat
equipat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
equipí
equipares
equipà
equipàrem
equipàreu
equiparen
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
equipat
equipat
equipat
equipat
equipat
equipat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
equipar
equipar
equipar
equipar
equipar
equipar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
equipat
equipat
equipat
equipat
equipat
equipat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
equiparé
equiparàs
equiparà
equiparem
equipareu
equiparan
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
equipat
equipat
equipat
equipat
equipat
equipat
Condicional
equiparia
equiparies
equiparia
equiparíem
equiparíeu
equiparien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
equipat
equipat
equipat
equipat
equipat
equipat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
equipi
equipis
equipi
equipem
equipeu
equipin
Imperfet
equipés
equipessis
equipés
equipéssim
equipéssiu
equipessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
equipat
equipat
equipat
equipat
equipat
equipat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
equipat
equipat
equipat
equipat
equipat
equipat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
equipa

equipi
equipem
equipeu
equipin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
equipant
Participi
equipat
equipada
equipats
equipades