Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
epigramatitzo
epigramatitzes
epigramatitza
epigramatitzem
epigramatitzeu
epigramatitzen
Imperfet
epigramatitzava
epigramatitzaves
epigramatitzava
epigramatitzŕvem
epigramatitzŕveu
epigramatitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
epigramatitzat
epigramatitzat
epigramatitzat
epigramatitzat
epigramatitzat
epigramatitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
epigramatitzat
epigramatitzat
epigramatitzat
epigramatitzat
epigramatitzat
epigramatitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
epigramatitzí
epigramatitzares
epigramatitzŕ
epigramatitzŕrem
epigramatitzŕreu
epigramatitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
epigramatitzat
epigramatitzat
epigramatitzat
epigramatitzat
epigramatitzat
epigramatitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
epigramatitzar
epigramatitzar
epigramatitzar
epigramatitzar
epigramatitzar
epigramatitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
epigramatitzat
epigramatitzat
epigramatitzat
epigramatitzat
epigramatitzat
epigramatitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
epigramatitzaré
epigramatitzarŕs
epigramatitzarŕ
epigramatitzarem
epigramatitzareu
epigramatitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
epigramatitzat
epigramatitzat
epigramatitzat
epigramatitzat
epigramatitzat
epigramatitzat
Condicional
epigramatitzaria
epigramatitzaries
epigramatitzaria
epigramatitzaríem
epigramatitzaríeu
epigramatitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
epigramatitzat
epigramatitzat
epigramatitzat
epigramatitzat
epigramatitzat
epigramatitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
epigramatitzi
epigramatitzis
epigramatitzi
epigramatitzem
epigramatitzeu
epigramatitzin
Imperfet
epigramatitzés
epigramatitzessis
epigramatitzés
epigramatitzéssim
epigramatitzéssiu
epigramatitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
epigramatitzat
epigramatitzat
epigramatitzat
epigramatitzat
epigramatitzat
epigramatitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
epigramatitzat
epigramatitzat
epigramatitzat
epigramatitzat
epigramatitzat
epigramatitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
epigramatitza

epigramatitzi
epigramatitzem
epigramatitzeu
epigramatitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
epigramatitzant
Participi
epigramatitzat
epigramatitzada
epigramatitzats
epigramatitzades