Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
enlleganyo
enlleganyes
enlleganya
enlleganyem
enlleganyeu
enlleganyen
Imperfet
enlleganyava
enlleganyaves
enlleganyava
enlleganyŕvem
enlleganyŕveu
enlleganyaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
enlleganyat
enlleganyat
enlleganyat
enlleganyat
enlleganyat
enlleganyat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
enlleganyat
enlleganyat
enlleganyat
enlleganyat
enlleganyat
enlleganyat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
enlleganyí
enlleganyares
enlleganyŕ
enlleganyŕrem
enlleganyŕreu
enlleganyaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
enlleganyat
enlleganyat
enlleganyat
enlleganyat
enlleganyat
enlleganyat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
enlleganyar
enlleganyar
enlleganyar
enlleganyar
enlleganyar
enlleganyar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
enlleganyat
enlleganyat
enlleganyat
enlleganyat
enlleganyat
enlleganyat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
enlleganyaré
enlleganyarŕs
enlleganyarŕ
enlleganyarem
enlleganyareu
enlleganyaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
enlleganyat
enlleganyat
enlleganyat
enlleganyat
enlleganyat
enlleganyat
Condicional
enlleganyaria
enlleganyaries
enlleganyaria
enlleganyaríem
enlleganyaríeu
enlleganyarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
enlleganyat
enlleganyat
enlleganyat
enlleganyat
enlleganyat
enlleganyat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
enlleganyi
enlleganyis
enlleganyi
enlleganyem
enlleganyeu
enlleganyin
Imperfet
enlleganyés
enlleganyessis
enlleganyés
enlleganyéssim
enlleganyéssiu
enlleganyessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
enlleganyat
enlleganyat
enlleganyat
enlleganyat
enlleganyat
enlleganyat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
enlleganyat
enlleganyat
enlleganyat
enlleganyat
enlleganyat
enlleganyat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
enlleganya

enlleganyi
enlleganyem
enlleganyeu
enlleganyin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
enlleganyant
Participi
enlleganyat
enlleganyada
enlleganyats
enlleganyades