Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
engargamello
engargamelles
engargamella
engargamellem
engargamelleu
engargamellen
Imperfet
engargamellava
engargamellaves
engargamellava
engargamellÓvem
engargamellÓveu
engargamellaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
engargamellat
engargamellat
engargamellat
engargamellat
engargamellat
engargamellat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
engargamellat
engargamellat
engargamellat
engargamellat
engargamellat
engargamellat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
engargamellÝ
engargamellares
engargamellÓ
engargamellÓrem
engargamellÓreu
engargamellaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
engargamellat
engargamellat
engargamellat
engargamellat
engargamellat
engargamellat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
engargamellar
engargamellar
engargamellar
engargamellar
engargamellar
engargamellar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
engargamellat
engargamellat
engargamellat
engargamellat
engargamellat
engargamellat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
engargamellarÚ
engargamellarÓs
engargamellarÓ
engargamellarem
engargamellareu
engargamellaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
engargamellat
engargamellat
engargamellat
engargamellat
engargamellat
engargamellat
Condicional
engargamellaria
engargamellaries
engargamellaria
engargamellarÝem
engargamellarÝeu
engargamellarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
engargamellat
engargamellat
engargamellat
engargamellat
engargamellat
engargamellat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
engargamelli
engargamellis
engargamelli
engargamellem
engargamelleu
engargamellin
Imperfet
engargamellÚs
engargamellessis
engargamellÚs
engargamellÚssim
engargamellÚssiu
engargamellessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
engargamellat
engargamellat
engargamellat
engargamellat
engargamellat
engargamellat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
engargamellat
engargamellat
engargamellat
engargamellat
engargamellat
engargamellat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
engargamella

engargamelli
engargamellem
engargamelleu
engargamellin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
engargamellant
Participi
engargamellat
engargamellada
engargamellats
engargamellades