Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
engalio
engalies
engalia
engaliem
engalieu
engalien
Imperfet
engaliava
engaliaves
engaliava
engaliÓvem
engaliÓveu
engaliaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
engaliat
engaliat
engaliat
engaliat
engaliat
engaliat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
engaliat
engaliat
engaliat
engaliat
engaliat
engaliat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
engaliÝ
engaliares
engaliÓ
engaliÓrem
engaliÓreu
engaliaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
engaliat
engaliat
engaliat
engaliat
engaliat
engaliat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
engaliar
engaliar
engaliar
engaliar
engaliar
engaliar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
engaliat
engaliat
engaliat
engaliat
engaliat
engaliat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
engaliarÚ
engaliarÓs
engaliarÓ
engaliarem
engaliareu
engaliaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
engaliat
engaliat
engaliat
engaliat
engaliat
engaliat
Condicional
engaliaria
engaliaries
engaliaria
engaliarÝem
engaliarÝeu
engaliarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
engaliat
engaliat
engaliat
engaliat
engaliat
engaliat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
engali´
engali´s
engali´
engaliem
engalieu
engali´n
Imperfet
engaliÚs
engaliessis
engaliÚs
engaliÚssim
engaliÚssiu
engaliessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
engaliat
engaliat
engaliat
engaliat
engaliat
engaliat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
engaliat
engaliat
engaliat
engaliat
engaliat
engaliat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
engalia

engali´
engaliem
engalieu
engali´n
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
engaliant
Participi
engaliat
engaliada
engaliats
engaliades