Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
enfurrunyo
enfurrunyes
enfurrunya
enfurrunyem
enfurrunyeu
enfurrunyen
Imperfet
enfurrunyava
enfurrunyaves
enfurrunyava
enfurrunyŕvem
enfurrunyŕveu
enfurrunyaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
enfurrunyat
enfurrunyat
enfurrunyat
enfurrunyat
enfurrunyat
enfurrunyat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
enfurrunyat
enfurrunyat
enfurrunyat
enfurrunyat
enfurrunyat
enfurrunyat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
enfurrunyí
enfurrunyares
enfurrunyŕ
enfurrunyŕrem
enfurrunyŕreu
enfurrunyaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
enfurrunyat
enfurrunyat
enfurrunyat
enfurrunyat
enfurrunyat
enfurrunyat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
enfurrunyar
enfurrunyar
enfurrunyar
enfurrunyar
enfurrunyar
enfurrunyar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
enfurrunyat
enfurrunyat
enfurrunyat
enfurrunyat
enfurrunyat
enfurrunyat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
enfurrunyaré
enfurrunyarŕs
enfurrunyarŕ
enfurrunyarem
enfurrunyareu
enfurrunyaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
enfurrunyat
enfurrunyat
enfurrunyat
enfurrunyat
enfurrunyat
enfurrunyat
Condicional
enfurrunyaria
enfurrunyaries
enfurrunyaria
enfurrunyaríem
enfurrunyaríeu
enfurrunyarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
enfurrunyat
enfurrunyat
enfurrunyat
enfurrunyat
enfurrunyat
enfurrunyat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
enfurrunyi
enfurrunyis
enfurrunyi
enfurrunyem
enfurrunyeu
enfurrunyin
Imperfet
enfurrunyés
enfurrunyessis
enfurrunyés
enfurrunyéssim
enfurrunyéssiu
enfurrunyessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
enfurrunyat
enfurrunyat
enfurrunyat
enfurrunyat
enfurrunyat
enfurrunyat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
enfurrunyat
enfurrunyat
enfurrunyat
enfurrunyat
enfurrunyat
enfurrunyat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
enfurrunya

enfurrunyi
enfurrunyem
enfurrunyeu
enfurrunyin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
enfurrunyant
Participi
enfurrunyat
enfurrunyada
enfurrunyats
enfurrunyades