Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
enfotjo
enfotges
enfotja
enfotgem
enfotgeu
enfotgen
Imperfet
enfotjava
enfotjaves
enfotjava
enfotjŕvem
enfotjŕveu
enfotjaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
enfotjat
enfotjat
enfotjat
enfotjat
enfotjat
enfotjat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
enfotjat
enfotjat
enfotjat
enfotjat
enfotjat
enfotjat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
enfotgí
enfotjares
enfotjŕ
enfotjŕrem
enfotjŕreu
enfotjaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
enfotjat
enfotjat
enfotjat
enfotjat
enfotjat
enfotjat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
enfotjar
enfotjar
enfotjar
enfotjar
enfotjar
enfotjar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
enfotjat
enfotjat
enfotjat
enfotjat
enfotjat
enfotjat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
enfotjaré
enfotjarŕs
enfotjarŕ
enfotjarem
enfotjareu
enfotjaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
enfotjat
enfotjat
enfotjat
enfotjat
enfotjat
enfotjat
Condicional
enfotjaria
enfotjaries
enfotjaria
enfotjaríem
enfotjaríeu
enfotjarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
enfotjat
enfotjat
enfotjat
enfotjat
enfotjat
enfotjat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
enfotgi
enfotgis
enfotgi
enfotgem
enfotgeu
enfotgin
Imperfet
enfotgés
enfotgessis
enfotgés
enfotgéssim
enfotgéssiu
enfotgessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
enfotjat
enfotjat
enfotjat
enfotjat
enfotjat
enfotjat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
enfotjat
enfotjat
enfotjat
enfotjat
enfotjat
enfotjat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
enfotja

enfotgi
enfotgem
enfotgeu
enfotgin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
enfotjant
Participi
enfotjat
enfotjada
enfotjats
enfotjades