Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
enforinyo
enforinyes
enforinya
enforinyem
enforinyeu
enforinyen
Imperfet
enforinyava
enforinyaves
enforinyava
enforinyŕvem
enforinyŕveu
enforinyaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
enforinyat
enforinyat
enforinyat
enforinyat
enforinyat
enforinyat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
enforinyat
enforinyat
enforinyat
enforinyat
enforinyat
enforinyat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
enforinyí
enforinyares
enforinyŕ
enforinyŕrem
enforinyŕreu
enforinyaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
enforinyat
enforinyat
enforinyat
enforinyat
enforinyat
enforinyat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
enforinyar
enforinyar
enforinyar
enforinyar
enforinyar
enforinyar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
enforinyat
enforinyat
enforinyat
enforinyat
enforinyat
enforinyat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
enforinyaré
enforinyarŕs
enforinyarŕ
enforinyarem
enforinyareu
enforinyaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
enforinyat
enforinyat
enforinyat
enforinyat
enforinyat
enforinyat
Condicional
enforinyaria
enforinyaries
enforinyaria
enforinyaríem
enforinyaríeu
enforinyarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
enforinyat
enforinyat
enforinyat
enforinyat
enforinyat
enforinyat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
enforinyi
enforinyis
enforinyi
enforinyem
enforinyeu
enforinyin
Imperfet
enforinyés
enforinyessis
enforinyés
enforinyéssim
enforinyéssiu
enforinyessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
enforinyat
enforinyat
enforinyat
enforinyat
enforinyat
enforinyat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
enforinyat
enforinyat
enforinyat
enforinyat
enforinyat
enforinyat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
enforinya

enforinyi
enforinyem
enforinyeu
enforinyin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
enforinyant
Participi
enforinyat
enforinyada
enforinyats
enforinyades