Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
enfonyo
enfonyes
enfonya
enfonyem
enfonyeu
enfonyen
Imperfet
enfonyava
enfonyaves
enfonyava
enfonyŕvem
enfonyŕveu
enfonyaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
enfonyat
enfonyat
enfonyat
enfonyat
enfonyat
enfonyat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
enfonyat
enfonyat
enfonyat
enfonyat
enfonyat
enfonyat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
enfonyí
enfonyares
enfonyŕ
enfonyŕrem
enfonyŕreu
enfonyaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
enfonyat
enfonyat
enfonyat
enfonyat
enfonyat
enfonyat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
enfonyar
enfonyar
enfonyar
enfonyar
enfonyar
enfonyar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
enfonyat
enfonyat
enfonyat
enfonyat
enfonyat
enfonyat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
enfonyaré
enfonyarŕs
enfonyarŕ
enfonyarem
enfonyareu
enfonyaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
enfonyat
enfonyat
enfonyat
enfonyat
enfonyat
enfonyat
Condicional
enfonyaria
enfonyaries
enfonyaria
enfonyaríem
enfonyaríeu
enfonyarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
enfonyat
enfonyat
enfonyat
enfonyat
enfonyat
enfonyat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
enfonyi
enfonyis
enfonyi
enfonyem
enfonyeu
enfonyin
Imperfet
enfonyés
enfonyessis
enfonyés
enfonyéssim
enfonyéssiu
enfonyessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
enfonyat
enfonyat
enfonyat
enfonyat
enfonyat
enfonyat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
enfonyat
enfonyat
enfonyat
enfonyat
enfonyat
enfonyat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
enfonya

enfonyi
enfonyem
enfonyeu
enfonyin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
enfonyant
Participi
enfonyat
enfonyada
enfonyats
enfonyades