Infinitiu

Verbs en catalā

Fent clic es mostra la segona conjugaciķ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
enfetgego
enfetgegues
enfetgega
enfetgeguem
enfetgegueu
enfetgeguen
Imperfet
enfetgegava
enfetgegaves
enfetgegava
enfetgegāvem
enfetgegāveu
enfetgegaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
enfetgegat
enfetgegat
enfetgegat
enfetgegat
enfetgegat
enfetgegat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
enfetgegat
enfetgegat
enfetgegat
enfetgegat
enfetgegat
enfetgegat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
enfetgeguí
enfetgegares
enfetgegā
enfetgegārem
enfetgegāreu
enfetgegaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
enfetgegat
enfetgegat
enfetgegat
enfetgegat
enfetgegat
enfetgegat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
enfetgegar
enfetgegar
enfetgegar
enfetgegar
enfetgegar
enfetgegar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
enfetgegat
enfetgegat
enfetgegat
enfetgegat
enfetgegat
enfetgegat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
enfetgegaré
enfetgegarās
enfetgegarā
enfetgegarem
enfetgegareu
enfetgegaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
enfetgegat
enfetgegat
enfetgegat
enfetgegat
enfetgegat
enfetgegat
Condicional
enfetgegaria
enfetgegaries
enfetgegaria
enfetgegaríem
enfetgegaríeu
enfetgegarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
enfetgegat
enfetgegat
enfetgegat
enfetgegat
enfetgegat
enfetgegat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
enfetgegui
enfetgeguis
enfetgegui
enfetgeguem
enfetgegueu
enfetgeguin
Imperfet
enfetgegués
enfetgeguessis
enfetgegués
enfetgeguéssim
enfetgeguéssiu
enfetgeguessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
enfetgegat
enfetgegat
enfetgegat
enfetgegat
enfetgegat
enfetgegat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
enfetgegat
enfetgegat
enfetgegat
enfetgegat
enfetgegat
enfetgegat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
enfetgega

enfetgegui
enfetgeguem
enfetgegueu
enfetgeguin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
enfetgegant
Participi
enfetgegat
enfetgegada
enfetgegats
enfetgegades