Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
energitzo
energitzes
energitza
energitzem
energitzeu
energitzen
Imperfet
energitzava
energitzaves
energitzava
energitzŕvem
energitzŕveu
energitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
energitzat
energitzat
energitzat
energitzat
energitzat
energitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
energitzat
energitzat
energitzat
energitzat
energitzat
energitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
energitzí
energitzares
energitzŕ
energitzŕrem
energitzŕreu
energitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
energitzat
energitzat
energitzat
energitzat
energitzat
energitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
energitzar
energitzar
energitzar
energitzar
energitzar
energitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
energitzat
energitzat
energitzat
energitzat
energitzat
energitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
energitzaré
energitzarŕs
energitzarŕ
energitzarem
energitzareu
energitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
energitzat
energitzat
energitzat
energitzat
energitzat
energitzat
Condicional
energitzaria
energitzaries
energitzaria
energitzaríem
energitzaríeu
energitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
energitzat
energitzat
energitzat
energitzat
energitzat
energitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
energitzi
energitzis
energitzi
energitzem
energitzeu
energitzin
Imperfet
energitzés
energitzessis
energitzés
energitzéssim
energitzéssiu
energitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
energitzat
energitzat
energitzat
energitzat
energitzat
energitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
energitzat
energitzat
energitzat
energitzat
energitzat
energitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
energitza

energitzi
energitzem
energitzeu
energitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
energitzant
Participi
energitzat
energitzada
energitzats
energitzades