Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
endiablo
endiables
endiabla
endiablem
endiableu
endiablen
Imperfet
endiablava
endiablaves
endiablava
endiablÓvem
endiablÓveu
endiablaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
endiablat
endiablat
endiablat
endiablat
endiablat
endiablat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
endiablat
endiablat
endiablat
endiablat
endiablat
endiablat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
endiablÝ
endiablares
endiablÓ
endiablÓrem
endiablÓreu
endiablaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
endiablat
endiablat
endiablat
endiablat
endiablat
endiablat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
endiablar
endiablar
endiablar
endiablar
endiablar
endiablar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
endiablat
endiablat
endiablat
endiablat
endiablat
endiablat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
endiablarÚ
endiablarÓs
endiablarÓ
endiablarem
endiablareu
endiablaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
endiablat
endiablat
endiablat
endiablat
endiablat
endiablat
Condicional
endiablaria
endiablaries
endiablaria
endiablarÝem
endiablarÝeu
endiablarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
endiablat
endiablat
endiablat
endiablat
endiablat
endiablat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
endiabli
endiablis
endiabli
endiablem
endiableu
endiablin
Imperfet
endiablÚs
endiablessis
endiablÚs
endiablÚssim
endiablÚssiu
endiablessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
endiablat
endiablat
endiablat
endiablat
endiablat
endiablat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
endiablat
endiablat
endiablat
endiablat
endiablat
endiablat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
endiabla

endiabli
endiablem
endiableu
endiablin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
endiablant
Participi
endiablat
endiablada
endiablats
endiablades