Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
encoblo
encobles
encobla
encoblem
encobleu
encoblen
Imperfet
encoblava
encoblaves
encoblava
encoblÓvem
encoblÓveu
encoblaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
encoblat
encoblat
encoblat
encoblat
encoblat
encoblat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
encoblat
encoblat
encoblat
encoblat
encoblat
encoblat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
encoblÝ
encoblares
encoblÓ
encoblÓrem
encoblÓreu
encoblaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
encoblat
encoblat
encoblat
encoblat
encoblat
encoblat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
encoblar
encoblar
encoblar
encoblar
encoblar
encoblar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
encoblat
encoblat
encoblat
encoblat
encoblat
encoblat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
encoblarÚ
encoblarÓs
encoblarÓ
encoblarem
encoblareu
encoblaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
encoblat
encoblat
encoblat
encoblat
encoblat
encoblat
Condicional
encoblaria
encoblaries
encoblaria
encoblarÝem
encoblarÝeu
encoblarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
encoblat
encoblat
encoblat
encoblat
encoblat
encoblat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
encobli
encoblis
encobli
encoblem
encobleu
encoblin
Imperfet
encoblÚs
encoblessis
encoblÚs
encoblÚssim
encoblÚssiu
encoblessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
encoblat
encoblat
encoblat
encoblat
encoblat
encoblat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
encoblat
encoblat
encoblat
encoblat
encoblat
encoblat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
encobla

encobli
encoblem
encobleu
encoblin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
encoblant
Participi
encoblat
encoblada
encoblats
encoblades