Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
encobeeixo
encobeeixes
encobeeix
encobe´m
encobe´u
encobeeixen
Imperfet
encobe´a
encobe´es
encobe´a
encobeÝem
encobeÝeu
encobe´en
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
encobe´t
encobe´t
encobe´t
encobe´t
encobe´t
encobe´t
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
encobe´t
encobe´t
encobe´t
encobe´t
encobe´t
encobe´t
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
encobeÝ
encobe´res
encobeÝ
encobeÝrem
encobeÝreu
encobe´ren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
encobe´t
encobe´t
encobe´t
encobe´t
encobe´t
encobe´t
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
encobeir
encobeir
encobeir
encobeir
encobeir
encobeir
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
encobe´t
encobe´t
encobe´t
encobe´t
encobe´t
encobe´t
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
encobeirÚ
encobeirÓs
encobeirÓ
encobeirem
encobeireu
encobeiran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
encobe´t
encobe´t
encobe´t
encobe´t
encobe´t
encobe´t
Condicional
encobeiria
encobeiries
encobeiria
encobeirÝem
encobeirÝeu
encobeirien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
encobe´t
encobe´t
encobe´t
encobe´t
encobe´t
encobe´t

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
encobeeixi
encobeeixis
encobeeixi
encobe´m
encobe´u
encobeeixin
Imperfet
encobeÝs
encobe´ssis
encobeÝs
encobeÝssim
encobeÝssiu
encobe´ssin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
encobe´t
encobe´t
encobe´t
encobe´t
encobe´t
encobe´t
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
encobe´t
encobe´t
encobe´t
encobe´t
encobe´t
encobe´t

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
encobeeix

encobeeixi
encobe´m
encobe´u
encobeeixin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
encobeint
Participi
encobe´t
encobe´da
encobe´ts
encobe´des