Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
emplašo
emplaces
emplaša
emplacem
emplaceu
emplacen
Imperfet
emplašava
emplašaves
emplašava
emplašÓvem
emplašÓveu
emplašaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
emplašat
emplašat
emplašat
emplašat
emplašat
emplašat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
emplašat
emplašat
emplašat
emplašat
emplašat
emplašat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
emplacÝ
emplašares
emplašÓ
emplašÓrem
emplašÓreu
emplašaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
emplašat
emplašat
emplašat
emplašat
emplašat
emplašat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
emplašar
emplašar
emplašar
emplašar
emplašar
emplašar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
emplašat
emplašat
emplašat
emplašat
emplašat
emplašat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
emplašarÚ
emplašarÓs
emplašarÓ
emplašarem
emplašareu
emplašaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
emplašat
emplašat
emplašat
emplašat
emplašat
emplašat
Condicional
emplašaria
emplašaries
emplašaria
emplašarÝem
emplašarÝeu
emplašarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
emplašat
emplašat
emplašat
emplašat
emplašat
emplašat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
emplaci
emplacis
emplaci
emplacem
emplaceu
emplacin
Imperfet
emplacÚs
emplacessis
emplacÚs
emplacÚssim
emplacÚssiu
emplacessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
emplašat
emplašat
emplašat
emplašat
emplašat
emplašat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
emplašat
emplašat
emplašat
emplašat
emplašat
emplašat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
emplaša

emplaci
emplacem
emplaceu
emplacin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
emplašant
Participi
emplašat
emplašada
emplašats
emplašades