Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
emmotllo
emmotlles
emmotlla
emmotllem
emmotlleu
emmotllen
Imperfet
emmotllava
emmotllaves
emmotllava
emmotllÓvem
emmotllÓveu
emmotllaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
emmotllat
emmotllat
emmotllat
emmotllat
emmotllat
emmotllat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
emmotllat
emmotllat
emmotllat
emmotllat
emmotllat
emmotllat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
emmotllÝ
emmotllares
emmotllÓ
emmotllÓrem
emmotllÓreu
emmotllaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
emmotllat
emmotllat
emmotllat
emmotllat
emmotllat
emmotllat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
emmotllar
emmotllar
emmotllar
emmotllar
emmotllar
emmotllar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
emmotllat
emmotllat
emmotllat
emmotllat
emmotllat
emmotllat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
emmotllarÚ
emmotllarÓs
emmotllarÓ
emmotllarem
emmotllareu
emmotllaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
emmotllat
emmotllat
emmotllat
emmotllat
emmotllat
emmotllat
Condicional
emmotllaria
emmotllaries
emmotllaria
emmotllarÝem
emmotllarÝeu
emmotllarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
emmotllat
emmotllat
emmotllat
emmotllat
emmotllat
emmotllat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
emmotlli
emmotllis
emmotlli
emmotllem
emmotlleu
emmotllin
Imperfet
emmotllÚs
emmotllessis
emmotllÚs
emmotllÚssim
emmotllÚssiu
emmotllessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
emmotllat
emmotllat
emmotllat
emmotllat
emmotllat
emmotllat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
emmotllat
emmotllat
emmotllat
emmotllat
emmotllat
emmotllat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
emmotlla

emmotlli
emmotllem
emmotlleu
emmotllin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
emmotllant
Participi
emmotllat
emmotllada
emmotllats
emmotllades