Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
emmallo
emmalles
emmalla
emmallem
emmalleu
emmallen
Imperfet
emmallava
emmallaves
emmallava
emmallÓvem
emmallÓveu
emmallaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
emmallat
emmallat
emmallat
emmallat
emmallat
emmallat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
emmallat
emmallat
emmallat
emmallat
emmallat
emmallat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
emmallÝ
emmallares
emmallÓ
emmallÓrem
emmallÓreu
emmallaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
emmallat
emmallat
emmallat
emmallat
emmallat
emmallat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
emmallar
emmallar
emmallar
emmallar
emmallar
emmallar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
emmallat
emmallat
emmallat
emmallat
emmallat
emmallat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
emmallarÚ
emmallarÓs
emmallarÓ
emmallarem
emmallareu
emmallaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
emmallat
emmallat
emmallat
emmallat
emmallat
emmallat
Condicional
emmallaria
emmallaries
emmallaria
emmallarÝem
emmallarÝeu
emmallarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
emmallat
emmallat
emmallat
emmallat
emmallat
emmallat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
emmalli
emmallis
emmalli
emmallem
emmalleu
emmallin
Imperfet
emmallÚs
emmallessis
emmallÚs
emmallÚssim
emmallÚssiu
emmallessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
emmallat
emmallat
emmallat
emmallat
emmallat
emmallat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
emmallat
emmallat
emmallat
emmallat
emmallat
emmallat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
emmalla

emmalli
emmallem
emmalleu
emmallin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
emmallant
Participi
emmallat
emmallada
emmallats
emmallades