Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
emetitzo
emetitzes
emetitza
emetitzem
emetitzeu
emetitzen
Imperfet
emetitzava
emetitzaves
emetitzava
emetitzŕvem
emetitzŕveu
emetitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
emetitzat
emetitzat
emetitzat
emetitzat
emetitzat
emetitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
emetitzat
emetitzat
emetitzat
emetitzat
emetitzat
emetitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
emetitzí
emetitzares
emetitzŕ
emetitzŕrem
emetitzŕreu
emetitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
emetitzat
emetitzat
emetitzat
emetitzat
emetitzat
emetitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
emetitzar
emetitzar
emetitzar
emetitzar
emetitzar
emetitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
emetitzat
emetitzat
emetitzat
emetitzat
emetitzat
emetitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
emetitzaré
emetitzarŕs
emetitzarŕ
emetitzarem
emetitzareu
emetitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
emetitzat
emetitzat
emetitzat
emetitzat
emetitzat
emetitzat
Condicional
emetitzaria
emetitzaries
emetitzaria
emetitzaríem
emetitzaríeu
emetitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
emetitzat
emetitzat
emetitzat
emetitzat
emetitzat
emetitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
emetitzi
emetitzis
emetitzi
emetitzem
emetitzeu
emetitzin
Imperfet
emetitzés
emetitzessis
emetitzés
emetitzéssim
emetitzéssiu
emetitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
emetitzat
emetitzat
emetitzat
emetitzat
emetitzat
emetitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
emetitzat
emetitzat
emetitzat
emetitzat
emetitzat
emetitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
emetitza

emetitzi
emetitzem
emetitzeu
emetitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
emetitzant
Participi
emetitzat
emetitzada
emetitzats
emetitzades