Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
embalšo
embalces
embalša
embalcem
embalceu
embalcen
Imperfet
embalšava
embalšaves
embalšava
embalšÓvem
embalšÓveu
embalšaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
embalšat
embalšat
embalšat
embalšat
embalšat
embalšat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
embalšat
embalšat
embalšat
embalšat
embalšat
embalšat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
embalcÝ
embalšares
embalšÓ
embalšÓrem
embalšÓreu
embalšaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
embalšat
embalšat
embalšat
embalšat
embalšat
embalšat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
embalšar
embalšar
embalšar
embalšar
embalšar
embalšar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
embalšat
embalšat
embalšat
embalšat
embalšat
embalšat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
embalšarÚ
embalšarÓs
embalšarÓ
embalšarem
embalšareu
embalšaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
embalšat
embalšat
embalšat
embalšat
embalšat
embalšat
Condicional
embalšaria
embalšaries
embalšaria
embalšarÝem
embalšarÝeu
embalšarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
embalšat
embalšat
embalšat
embalšat
embalšat
embalšat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
embalci
embalcis
embalci
embalcem
embalceu
embalcin
Imperfet
embalcÚs
embalcessis
embalcÚs
embalcÚssim
embalcÚssiu
embalcessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
embalšat
embalšat
embalšat
embalšat
embalšat
embalšat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
embalšat
embalšat
embalšat
embalšat
embalšat
embalšat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
embalša

embalci
embalcem
embalceu
embalcin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
embalšant
Participi
embalšat
embalšada
embalšats
embalšades