Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
embagulo
embagules
embagula
embagulem
embaguleu
embagulen
Imperfet
embagulava
embagulaves
embagulava
embagulÓvem
embagulÓveu
embagulaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
embagulat
embagulat
embagulat
embagulat
embagulat
embagulat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
embagulat
embagulat
embagulat
embagulat
embagulat
embagulat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
embagulÝ
embagulares
embagulÓ
embagulÓrem
embagulÓreu
embagularen
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
embagulat
embagulat
embagulat
embagulat
embagulat
embagulat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
embagular
embagular
embagular
embagular
embagular
embagular
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
embagulat
embagulat
embagulat
embagulat
embagulat
embagulat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
embagularÚ
embagularÓs
embagularÓ
embagularem
embagulareu
embagularan
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
embagulat
embagulat
embagulat
embagulat
embagulat
embagulat
Condicional
embagularia
embagularies
embagularia
embagularÝem
embagularÝeu
embagularien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
embagulat
embagulat
embagulat
embagulat
embagulat
embagulat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
embaguli
embagulis
embaguli
embagulem
embaguleu
embagulin
Imperfet
embagulÚs
embagulessis
embagulÚs
embagulÚssim
embagulÚssiu
embagulessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
embagulat
embagulat
embagulat
embagulat
embagulat
embagulat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
embagulat
embagulat
embagulat
embagulat
embagulat
embagulat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
embagula

embaguli
embagulem
embaguleu
embagulin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
embagulant
Participi
embagulat
embagulada
embagulats
embagulades