Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
emasculo
emascules
emascula
emasculem
emasculeu
emasculen
Imperfet
emasculava
emasculaves
emasculava
emasculÓvem
emasculÓveu
emasculaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
emasculat
emasculat
emasculat
emasculat
emasculat
emasculat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
emasculat
emasculat
emasculat
emasculat
emasculat
emasculat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
emasculÝ
emasculares
emasculÓ
emasculÓrem
emasculÓreu
emascularen
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
emasculat
emasculat
emasculat
emasculat
emasculat
emasculat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
emascular
emascular
emascular
emascular
emascular
emascular
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
emasculat
emasculat
emasculat
emasculat
emasculat
emasculat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
emascularÚ
emascularÓs
emascularÓ
emascularem
emasculareu
emascularan
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
emasculat
emasculat
emasculat
emasculat
emasculat
emasculat
Condicional
emascularia
emascularies
emascularia
emascularÝem
emascularÝeu
emascularien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
emasculat
emasculat
emasculat
emasculat
emasculat
emasculat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
emasculi
emasculis
emasculi
emasculem
emasculeu
emasculin
Imperfet
emasculÚs
emasculessis
emasculÚs
emasculÚssim
emasculÚssiu
emasculessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
emasculat
emasculat
emasculat
emasculat
emasculat
emasculat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
emasculat
emasculat
emasculat
emasculat
emasculat
emasculat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
emascula

emasculi
emasculem
emasculeu
emasculin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
emasculant
Participi
emasculat
emasculada
emasculats
emasculades