Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
ejaculo
ejacules
ejacula
ejaculem
ejaculeu
ejaculen
Imperfet
ejaculava
ejaculaves
ejaculava
ejaculÓvem
ejaculÓveu
ejaculaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
ejaculat
ejaculat
ejaculat
ejaculat
ejaculat
ejaculat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
ejaculat
ejaculat
ejaculat
ejaculat
ejaculat
ejaculat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
ejaculÝ
ejaculares
ejaculÓ
ejaculÓrem
ejaculÓreu
ejacularen
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
ejaculat
ejaculat
ejaculat
ejaculat
ejaculat
ejaculat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
ejacular
ejacular
ejacular
ejacular
ejacular
ejacular
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
ejaculat
ejaculat
ejaculat
ejaculat
ejaculat
ejaculat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
ejacularÚ
ejacularÓs
ejacularÓ
ejacularem
ejaculareu
ejacularan
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
ejaculat
ejaculat
ejaculat
ejaculat
ejaculat
ejaculat
Condicional
ejacularia
ejacularies
ejacularia
ejacularÝem
ejacularÝeu
ejacularien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
ejaculat
ejaculat
ejaculat
ejaculat
ejaculat
ejaculat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
ejaculi
ejaculis
ejaculi
ejaculem
ejaculeu
ejaculin
Imperfet
ejaculÚs
ejaculessis
ejaculÚs
ejaculÚssim
ejaculÚssiu
ejaculessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
ejaculat
ejaculat
ejaculat
ejaculat
ejaculat
ejaculat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
ejaculat
ejaculat
ejaculat
ejaculat
ejaculat
ejaculat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
ejacula

ejaculi
ejaculem
ejaculeu
ejaculin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
ejaculant
Participi
ejaculat
ejaculada
ejaculats
ejaculades