Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
eflueixo
eflueixes
eflueix
eflu´m
eflu´u
eflueixen
Imperfet
eflu´a
eflu´es
eflu´a
efluÝem
efluÝeu
eflu´en
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
eflu´t
eflu´t
eflu´t
eflu´t
eflu´t
eflu´t
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
eflu´t
eflu´t
eflu´t
eflu´t
eflu´t
eflu´t
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
efluÝ
eflu´res
efluÝ
efluÝrem
efluÝreu
eflu´ren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
eflu´t
eflu´t
eflu´t
eflu´t
eflu´t
eflu´t
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
efluir
efluir
efluir
efluir
efluir
efluir
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
eflu´t
eflu´t
eflu´t
eflu´t
eflu´t
eflu´t
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
efluirÚ
efluirÓs
efluirÓ
efluirem
efluireu
efluiran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
eflu´t
eflu´t
eflu´t
eflu´t
eflu´t
eflu´t
Condicional
efluiria
efluiries
efluiria
efluirÝem
efluirÝeu
efluirien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
eflu´t
eflu´t
eflu´t
eflu´t
eflu´t
eflu´t

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
eflueixi
eflueixis
eflueixi
eflu´m
eflu´u
eflueixin
Imperfet
efluÝs
eflu´ssis
efluÝs
efluÝssim
efluÝssiu
eflu´ssin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
eflu´t
eflu´t
eflu´t
eflu´t
eflu´t
eflu´t
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
eflu´t
eflu´t
eflu´t
eflu´t
eflu´t
eflu´t

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
eflueix

eflueixi
eflu´m
eflu´u
eflueixin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
efluint
Participi
eflu´t
eflu´da
eflu´ts
eflu´des