Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
efigio
efigies
efigia
efigiem
efigieu
efigien
Imperfet
efigiava
efigiaves
efigiava
efigiÓvem
efigiÓveu
efigiaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
efigiat
efigiat
efigiat
efigiat
efigiat
efigiat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
efigiat
efigiat
efigiat
efigiat
efigiat
efigiat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
efigiÝ
efigiares
efigiÓ
efigiÓrem
efigiÓreu
efigiaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
efigiat
efigiat
efigiat
efigiat
efigiat
efigiat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
efigiar
efigiar
efigiar
efigiar
efigiar
efigiar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
efigiat
efigiat
efigiat
efigiat
efigiat
efigiat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
efigiarÚ
efigiarÓs
efigiarÓ
efigiarem
efigiareu
efigiaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
efigiat
efigiat
efigiat
efigiat
efigiat
efigiat
Condicional
efigiaria
efigiaries
efigiaria
efigiarÝem
efigiarÝeu
efigiarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
efigiat
efigiat
efigiat
efigiat
efigiat
efigiat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
efigi´
efigi´s
efigi´
efigiem
efigieu
efigi´n
Imperfet
efigiÚs
efigiessis
efigiÚs
efigiÚssim
efigiÚssiu
efigiessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
efigiat
efigiat
efigiat
efigiat
efigiat
efigiat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
efigiat
efigiat
efigiat
efigiat
efigiat
efigiat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
efigia

efigi´
efigiem
efigieu
efigi´n
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
efigiant
Participi
efigiat
efigiada
efigiats
efigiades