Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
edito
edites
edita
editem
editeu
editen
Imperfet
editava
editaves
editava
editÓvem
editÓveu
editaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
editat
editat
editat
editat
editat
editat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
editat
editat
editat
editat
editat
editat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
editÝ
editares
editÓ
editÓrem
editÓreu
editaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
editat
editat
editat
editat
editat
editat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
editar
editar
editar
editar
editar
editar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
editat
editat
editat
editat
editat
editat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
editarÚ
editarÓs
editarÓ
editarem
editareu
editaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
editat
editat
editat
editat
editat
editat
Condicional
editaria
editaries
editaria
editarÝem
editarÝeu
editarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
editat
editat
editat
editat
editat
editat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
editi
editis
editi
editem
editeu
editin
Imperfet
editÚs
editessis
editÚs
editÚssim
editÚssiu
editessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
editat
editat
editat
editat
editat
editat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
editat
editat
editat
editat
editat
editat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
edita

editi
editem
editeu
editin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
editant
Participi
editat
editada
editats
editades