Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
driblo
dribles
dribla
driblem
dribleu
driblen
Imperfet
driblava
driblaves
driblava
driblÓvem
driblÓveu
driblaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
driblat
driblat
driblat
driblat
driblat
driblat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
driblat
driblat
driblat
driblat
driblat
driblat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
driblÝ
driblares
driblÓ
driblÓrem
driblÓreu
driblaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
driblat
driblat
driblat
driblat
driblat
driblat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
driblar
driblar
driblar
driblar
driblar
driblar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
driblat
driblat
driblat
driblat
driblat
driblat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
driblarÚ
driblarÓs
driblarÓ
driblarem
driblareu
driblaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
driblat
driblat
driblat
driblat
driblat
driblat
Condicional
driblaria
driblaries
driblaria
driblarÝem
driblarÝeu
driblarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
driblat
driblat
driblat
driblat
driblat
driblat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
dribli
driblis
dribli
driblem
dribleu
driblin
Imperfet
driblÚs
driblessis
driblÚs
driblÚssim
driblÚssiu
driblessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
driblat
driblat
driblat
driblat
driblat
driblat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
driblat
driblat
driblat
driblat
driblat
driblat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
dribla

dribli
driblem
dribleu
driblin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
driblant
Participi
driblat
driblada
driblats
driblades