Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
doblo
dobles
dobla
doblem
dobleu
doblen
Imperfet
doblava
doblaves
doblava
doblÓvem
doblÓveu
doblaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
doblat
doblat
doblat
doblat
doblat
doblat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
doblat
doblat
doblat
doblat
doblat
doblat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
doblÝ
doblares
doblÓ
doblÓrem
doblÓreu
doblaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
doblat
doblat
doblat
doblat
doblat
doblat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
doblar
doblar
doblar
doblar
doblar
doblar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
doblat
doblat
doblat
doblat
doblat
doblat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
doblarÚ
doblarÓs
doblarÓ
doblarem
doblareu
doblaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
doblat
doblat
doblat
doblat
doblat
doblat
Condicional
doblaria
doblaries
doblaria
doblarÝem
doblarÝeu
doblarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
doblat
doblat
doblat
doblat
doblat
doblat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
dobli
doblis
dobli
doblem
dobleu
doblin
Imperfet
doblÚs
doblessis
doblÚs
doblÚssim
doblÚssiu
doblessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
doblat
doblat
doblat
doblat
doblat
doblat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
doblat
doblat
doblat
doblat
doblat
doblat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
dobla

dobli
doblem
dobleu
doblin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
doblant
Participi
doblat
doblada
doblats
doblades