Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
divinitzo
divinitzes
divinitza
divinitzem
divinitzeu
divinitzen
Imperfet
divinitzava
divinitzaves
divinitzava
divinitzŕvem
divinitzŕveu
divinitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
divinitzat
divinitzat
divinitzat
divinitzat
divinitzat
divinitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
divinitzat
divinitzat
divinitzat
divinitzat
divinitzat
divinitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
divinitzí
divinitzares
divinitzŕ
divinitzŕrem
divinitzŕreu
divinitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
divinitzat
divinitzat
divinitzat
divinitzat
divinitzat
divinitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
divinitzar
divinitzar
divinitzar
divinitzar
divinitzar
divinitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
divinitzat
divinitzat
divinitzat
divinitzat
divinitzat
divinitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
divinitzaré
divinitzarŕs
divinitzarŕ
divinitzarem
divinitzareu
divinitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
divinitzat
divinitzat
divinitzat
divinitzat
divinitzat
divinitzat
Condicional
divinitzaria
divinitzaries
divinitzaria
divinitzaríem
divinitzaríeu
divinitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
divinitzat
divinitzat
divinitzat
divinitzat
divinitzat
divinitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
divinitzi
divinitzis
divinitzi
divinitzem
divinitzeu
divinitzin
Imperfet
divinitzés
divinitzessis
divinitzés
divinitzéssim
divinitzéssiu
divinitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
divinitzat
divinitzat
divinitzat
divinitzat
divinitzat
divinitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
divinitzat
divinitzat
divinitzat
divinitzat
divinitzat
divinitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
divinitza

divinitzi
divinitzem
divinitzeu
divinitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
divinitzant
Participi
divinitzat
divinitzada
divinitzats
divinitzades